Nawadnianie pieczarkarni

Pieczarkarnie są dość skomplikowaną uprawą,
mają duże wymagania związane z ich specyficznym mikroklimatem. Pieczarka do swojego rozwoju potrzebuje m.in odpowiedniej wilgotności gleby. Nawadnianie jest najistotniejszą czynnością w tej uprawie. Pieczarka lubi wilgoć ale nie może mieć zbyt mokro, a w 90% składa się z wody, dlatego jednym z najważniejszych parametrów do utrzymania w hali uprawowej jest wilgotność, która powinna wynosić od 82-95% w zależności od fazy uprawy. Wskazane jest utrzymać wilgotność względną podłoża do 95%.

 

System nawadniania jest podwieszany na regałach uprawowych i składa się z:

 

System nawodnienia powinien posiadać:

 

 

W naszej ofercie posiadamy system mikrozraszaczy HADAR, specjalnie przystosowanych do nawadniania m.in tego typu upraw jak również do upraw szklarniowych, tuneli foliowych, skalniakach i rabatach. Dzięki jego modułowej budowie można z łatwością stale go modyfikować zależnie od potrzeb.

Mikrozraszacz Hadar daje możliwość dobrania wielkości kropli do wymogów uprawy roślin. Dobierając dysze i wkładki należy zapoznać się z tabelą zależności zamieszczona przy każdym takim produkcie w naszym sklepie. Hadar 7110 może służyć jako urządzenie zraszające lub zamgławiające zależnie od dobranej wkładki (element określający kształt emitowanej kropli).

 

 

 

 

System nawadniania sprawi, że uprawa pieczarki będzie efektywna. Dobierzemy optymalne rozwiązania do każdego rodzaju uprawy.