Nawodnienia padoków i otwartych stajni

Systemy nawodnieniowe w stajniach czy pastwiskach są coraz bardziej popularne przy planowaniu nowoczesnych inwestycji. Instalacje przeciwpyłowe sprawdzają się doskonale również w stajniach na korytarzach oraz na trawiastych i piaszczystych wybiegach. System nawadniania sprawi, że korzystanie ze zwilżonego wybiegu będzie bardziej bezpieczne i komfortowe dla zwierząt, a dla nas będzie to oszczędność czasu nie marnując go na ręczne podlewanie.

 

Zwilżone powietrze i obniżona temperatura powietrza sprawia że ilość kurzu i pyłu na ujeżdżalniach i w stajniach zmniejsza się co ma bardzo dobry wpływ na drogi oddechowe koni jak i na stan ich kopyt.

 

Aby zapobiec pyleniu w stajni proponujemy:

System podwieszany Hadar
Dzięki ich modułowej budowie możemy stworzyć idealny i indywidualny element, który zapewni doskonałe dopasowanie się do każdego rodzaju stajni.

 

Jednakże najbezpieczniejszym systemem nawodnieniowym będą:

Tradycyjne zraszacze rotacyjne dalekiego zasięgu
Urządzenia używane są najczęściej na terenach trawiastych o dużych powierzchniach. Charakteryzują się rotacyjną pracą turbiny i elastycznie regulowanym zakresem zraszania. Swój daleki zasięg osiągają dzięki wymiennym dyszom do zestawu. Dobór zraszaczy zależny jest od wydajności źródła i wymaganego promienia.

Natomiast na większe pastwiska wielohektarowe polecamy:

Działka wodne
 Jest to najlepsze rozwiązanie ze względu na duży zasięg tego typu zraszaczy. Jest to szybki i łatwy sposób na nawodnienie tego typu terenu. Pozwala na redukcję urządzeń do minimum przez swój daleki promień nawadniania – powyżej 25 m. Działka wymagają jedynie znakomitego źródła wody ze względu na wysoka wydajność.
W naszej ofercie znajdą Państwo pełnoobrotowe zraszacze dalekiego zasięgu jak i sektorowe działka wodne.

 

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą zraszaczy do zastosowania w każdych warunkach.